AKTUALNOŚCI ZARZĄD JAKOŚĆ PRACA DLA PACJENTA GALERIE ZDJĘĆ ANKIETY

Poradnia osteoporozy

ul. M.C. Skłodowskiej 23, 46-200 Kluczbork.
Zespół Poradni Specjalistycznych mieści się na parterze budynku ginekologii.
TEL 77 417 35 77

PRZYJMUJĄ:

Lek.med. DARIUSZ DMITRUCZUK     - Poniedziałek od 13:30 do 15:30
Lek.med. JACEK KARNIEWSKI     - Środa od 07:30 do 11:30    Czwartek od 16:00 do 18:00
Lek.med. WŁODZIMIERZ BRZĘCZEK     - Poniedziałek od 07:30 do 11:30

REJESTRACJA TELEFONICZNA
tel. 0-77 417-35-77

Poradnia Osteoporozy przy Powiatowym Centrum Zdrowia S.A. w Kluczborku świadczy bezpłatne usługi w ramach kontraktu z NFZ.

ZASADY PRZYJĘCIA:
Obowiązuje skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu.

Na podstawie badania lekarskiego, densytometrycznego i badań analitycznych lekarz może wykluczyć lub stwierdzić osteoporozę. Może również określić, jakie jest ryzyko złamania kości. Rozpoznanie osteoporozy wymaga wdrożenia leczenia. Współczesna medycyna dysponuje bardzo dobrymi, skutecznymi lekami. Jednak warunkiem powodzenia leczenia jest wczesne wykrycie zmian chorobowych w kościach. Pacjenci maja możliwość na miejscu wykonać badanie specjalistyczne w Pracowni Densytometrii.

Osteoporoza to choroba polegająca na osłabieniu układu kostnego człowieka. Wbrew powszechnym przekonaniom, choroba ta nie dotyczy tylko i wyłącznie kobiet w okresie przekwitania, ale także mężczyzn, a nawet młodych ludzi. Według jednej z definicji, schorzenie to charakteryzuje się niską masą kostną, upośledzoną architekturą kości, a to z kolei prowadzi do ich osłabienia i większej podatności na złamania.

Jeżeli była Pani naszą pacjentką, prosimy o wypełnienie anonimowej ankiety

KONTAKT:

Masz pytania? Napisz do nas